Nie bądź obojętny i zadbaj o swoje zdrowie!
Home
 

Jak stosować dietę Dukana?

Obecnie coraz bardziej popularna staje się dieta dukana. Chcemy się odchudzać, ale nie lubimy głodówek, a dieta nie wymaga od nas zbyt wielu wyrzeczeń. Jak stosować dietę dukana, aby nie miała negatywnego wpływu na nasze zdrowie?

zdrowa-dieta

Zasady diety dukana

Dieta dukana ma niezwykle proste zasady, które trzeba wprowadzić w życie, aby mogła być skuteczna. Ogromne znaczenie ma to, aby została przeprowadzona w całości. Składa się ona z trzech waz, które są ze sobą połączone i każda odpowiada za inną część naszego odchudzania. Zasady diety dukana oparte są na wieloletnich badaniach i dlatego trzeba je stosować dokładnie tak jak zostały określone. Każda faza ma swój określony czas stosowania i swoją dokładności. W czasie każdej fazy diety dukana dozwolone są konkretne produkty, które można wykorzystywać i dowolnie kształtować swój jadłospis. Koniecznie trzeba jednak wprowadzić ruch do swojego życia, a także dużo pić, aby nie dopuścić do uszkodzeń organizmu. Wiele osób uważa, że jeśli zmienią nieci przepisy stosowania diety to więcej schudną, a kiedy zaczynają się problemy zdrowotne to uważają, że dieta jest szkodliwa dla zdrowia. Jeżeli dieta dukana stosowana jest zgodnie z zasadami to nie powinna zaszkodzić. Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o diecie białkowej.

Konieczne jest także kontrolowanie swojego stanu zdrowia i wykonywanie potrzebnych badań, aby upewnić się, że dla naszego organizmu dieta ta nie jest zbyt obciążająca. Jest to o tyle wygodna forma odchudzania, że nie musimy się głodzić. W diecie tej bowiem możemy jeść tyle ile potrzebujemy, ale nie możemy jeść wszystkiego. Odpowiednio dobrane składniki mają za zadanie pobudzić nasz organizm do pracy. Przepisy w diecie dukana możemy dowolnie modyfikować i komponować w najlepszy dla nas sposób. Nie jest to dieta trudna, ale obciąża organizm jak wszystkie inne diety, które wymagają wyrzeczeń. Warto więc przemyśleć wszystko i z pełnym przekonaniem zacząć stosować dietę, która pomoże nam wrócić do upragnionej wagi.

Off 

5 marca 2015 This post was written by Categories: Diety odchudzające Tagged with:
No comments yet


Top